Czy nie dawno przeżyłaś trudne rozstanie? Ten artykuł jest dla Ciebie

Redakcja

12 marca, 2024
Miłość jest piękna. Przyprawia nas o „motylki w brzuchu”, daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że nie straszne nam żadne przeciwności – wiemy, że razem przetrwamy wszystko. W momencie rozstania wali się cały nasz świat – zwłaszcza, jeśli był to długoletni związek. Jedna decyzja o rozstaniu sprawia, że zostaje zniszczony fundament, na którym planowaliśmy zbudować naszą przyszłość. Przyjrzyjmy się, jak przetrwać bolesne rozstanie.

Bolesne rozstanie? Jak sobie z nim poradzić?

Rozstanie z partnerem bywa bolesne. Czasami dostrzegamy sygnały, że w naszym związku nie dzieje się dobrze. Zdarza się także, że decyzja partnera o rozstaniu spada na nas, jak grom z jasnego nieba. Obie sytuacje są trudne. Jak poradzić sobie z rozstaniem? Przede wszystkim potrzebujemy czasu. Przyda się także ramię, w które będziemy mogli się wypłakać. Nie powinniśmy tłumić w sobie negatywnych emocji tj. smutek, żal, złość, gniew czy rozczarowanie.

Jak przetrwać bolesne rozstanie – co robić?

Nie wiesz, jak przetrwać bolesne rozstanie i próbujesz posklejać coś, co rozpadło się na drobne kawałki? To nie jest dobry sposób. Pogódź się z decyzją, która zapadła. Nie idź na dziwne kompromisy, aby ratować związek. Powtarzaj sobie, że zasługujesz na wszystko co najlepsze – także na osobę, która będzie Cię kochała z całego serca i nie jest z Tobą jedynie z przyzwyczajenia czy poczucia obowiązku.

Jak przetrwać bolesne rozstanie – 6 wskazówek

Oto 5 wskazówek, jak przetrwać bolesne rozstanie. Pomogą Ci one „przetrawić” temat i pójść dalej:

  • Zrezygnuj z jakichkolwiek kontaktów z byłym partnerem – unikaj miejsc, w których możesz go spotkać, nie śledź go w mediach społecznościowych. Spróbuj zdobyć dystans, który pomoże Ci zapomnieć.
  • Daj sobie czas na „żałobę” po rozstaniu z partnerem – wypłacz swój żal, wykrzycz swoją złość, pożal się przyjaciółce.
  • Jeśli tego potrzebujesz – pozwól sobie na samotność.
  • Nie szukaj winnego – przeanalizuj sytuację (samodzielnie, z przyjaciółką lub terapeutą), wyciągnij wnioski i zamknij za sobą ten rozdział Twojego życia.
  • Podaruj sobie czas na przyjemności. Czas wolny od związku potraktuj jako prezent. Wyjdź do teatru lub SPA. Włącz wieczorem swoją ulubioną muzykę, otwórz szampana, nałóż maseczkę i ciesz się czasem tylko dla siebie.
  • Gdy poczujesz się gotowa, rusz z impetem na podbój świata. Otwórz się na nowe rzeczy. Poznawaj siebie na nowo, świat oraz ludzi. Nie patrz na nowo poznawane osoby przez pryzmat byłego partnera.
Rozstanie z partnerem to dramat. Z początku może to być trudne, ale powinniśmy je postrzegać, jako początek czegoś nowego – być może nawet czegoś lepszego.

Polecane: