Co wpływa na intymność podczas dojrzewania?

Redakcja

8 marca, 2024
Kobieca intymność przez większość czasu była swoistym tematem tabu. Obecnie jednak panie decydują się otwarcie mówić o swoich potrzebach i wymaganiach, co z pewnością jest jednym z najpozytywniejszych zdarzeń ostatnich czasów. Niemniej jedna warto również pamiętać, że intymność a dojrzewanie to nieodłączna para. Wobec tego jak zmienia się podejście do kobiecej intymności na przestrzeni lat?

Czy warto chronić intymność w trakcie dojrzewania?

Nasze córki już od najmłodszych lat powinny być uczone tego, że intymność jest dla nich absolutnie najważniejszym aspektem kobiecości. Co więcej warto je także uczyć tego, że intymność w czasie dojrzewania powinna być odpowiednio chroniona. Jest to bowiem kwestia moralności i etyki, której nikt nie powinien naruszać. Kobiety powinny czuć się na tyle silne, by nie bały się głośno reagować w momencie, kiedy ta granica intymności zostanie przekroczona.

Czy intymność się zmienia?

Z pewnością na przestrzeni lat pojęcie intymności ulega zmianie. Niemniej jednak jej całokształt pozostaje taki sam. Panie powinny zdecydowanie bronić tego, co leży w ich strefie intymności i nie pozwolić na to, by ktoś tę strefę naruszył. Bez względu na wiek, nasza, kobieca intymność dalej jest naszą nienaruszalną twierdzą.

Jak budować intymne relacje?

Zwykle panie mają pewne opory i obawy odnośnie budowania intymnych relacji. Niemniej jednak ważne jest to, by już na początku wyznaczyć pewne granice, a także sposób, w jaki można je przesuwać. Intymne relacje to relacje oparte na zaufaniu.

Polecane: