Filmy o miłości – romantyzm wciąż żywy

Redakcja

14 marca, 2024
Miłość ma niejedno imię dlatego też filmy opowiadające o miłości też będą się między sobą różnić. Warto poznać te najlepsze tytuły filmów o miłości, część z nich być może okaże się znana, inne mniej, natomiast takie przypomnienie może sprawić, że do niektórych z tych tytułów z chęcią wrócicie. 

Miłość na dużym ekranie

Zapewne znajdzie się wielu ludzi którzy uważają, że komedie romantyczne to produkcje kierowane do kobiet natomiast filmy sensacyjne są oglądane przez mężczyzn. Okazuje się jednak, że stereotyp ten jest błędny. Wielu mężczyzn lubi komedie romantyczne gdyż są lekkie, zabawne oraz przyjemne. Ostatnimi czasy w Polsce zapanował nowy trend, pewna sieć telefonii komórkowej umożliwiła zakochanym wyznanie swego uczucia w wyjątkowy sposób, w Walentynki można wyznać drugiej połówce miłość na dużym ekranie. Oprócz tego coraz częściej duży ekran służy do znajdywania swojej połówki, widzowie chcą oglądać pary poszukujące uczucia w programach rozrywkowych, dla uczestników reality show jest to okazja, by poznać kogoś wyjątkowego. 

Polskie filmy o miłości

Polacy od zawsze cenili komedie romantyczne, powstaje coraz więcej rodzimych produkcji trzymających należyty poziom. Pierwszą polską komedią romantyczną która nakręcona została zgodnie ze standardami Hollywood byli 'Zakochani’ Piotra Wereśniaka. Polacy pokochali ten film, gdyż niedługo po transformacji ustrojowej było zapotrzebowanie na taki właśnie film. Polacy pokochali 'Listy do M.’, duża w tym zasługa doskonałej obsady aktorskiej, dobrze rozrysowana fabuła, wartka akcja oraz duża dawka humoru. Fani czekają teraz na 'Listy do M. 5′, która to część ukaże się prawdopodobnie na jesieni, premiera planowana jest na 4 listopada 2022r. 

Europejskie filmy o miłości

Włoscy oraz hiszpańscy reżyserzy są znani z tego, że kręcą najlepsze filmy o miłości. . Warto obejrzeć 'Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie’ ( 'Scusa ma ti chiamo amore’) z 2008r. jak też 'Tylko ciebie chcę (’ Ho voglia di te’) z 2007r. Warto zwrócić uwagę również na hiszpańskie produkcje, z pewnością należy obejrzeć ’ Zakochany do szaleństwa’ Daniego de la Ordena, film ten miał premierę 26 lutego 2021r.

Polecane: