20-07-22

Legalizacja aborcji - kontrowersja czy postęp?

Czy aborcja powinna być legalna

Nie da się ukryć, że obecnie coraz głośniej robi się o ustawie, która całkowicie zakazała aborcji. Wzbudziła ona wiele kontrowersji, szczególnie wśród kobiet, które chcą posiadać pełne prawo do decydowania o swoim życiu i ciele, co jest jak najbardziej normalne. Niemniej jednak w naszym społeczeństwie znajdziemy zarówno przeciwników jak i zwolenników zalegalizowania aborcji. Wobec tego, warto poznać odpowiedź na pytanie: czy aborcja powinna być legalna?

Na czym polega aborcja?

Aborcja to nic innego jak przerwanie ciąży na jej wczesnym etapie. Jest to zabieg, który powinien być wykonywany przez doświadczonych lekarzy, który w dużej mierze polega na usunięciu zagnieżdżonego zarodka w macicy. Przeprowadza się ją zwykle na wczesnym etapie implementacji zarodka, kiedy nie jest on jeszcze wykształcony ani rozwinięty. Usunięciu podlega jedynie zagnieżdżona komórka jajowa, z której w późniejszym etapie miałoby rozwinąć się nowe życie.

Czy aborcja powinna być legalna? Argumenty za i przeciw

Czy aborcja powinna być legalna? Otóż istnieją zarówno argument "za" a także i "przeciw". Z pewnością kobiety powinny mieć prawo do decydowania o tym, kiedy chcą zostać matkami i kiedy są na to gotowe. Dodatkowo nikt nie powinien ich zmuszać do rodzenia dzieci, których nie chcą bądź pochodzą z gwałtu. Aborcja powinna być również w pełni legalna w momencie, kiedy ciąża stanowi realne zagrożenie dla życia matki, bądź płód obarczony został ciężkimi wadami genetycznymi. Niedorzeczne jest to, by kobiety musiały walczyć o prawo do własnego ciała. Z drugiej zaś strony przeciwnikami aborcji są głównie osoby religijne, które ze względu na osobiste przekonania uważają, że nie można zabić nienarodzonego dziecka. Aborcja na późniejszym etapie ciąży, w momencie kiedy płód zaczyna się kształtować, rzeczywiście nie jest zabiegiem etycznym i moralnym. Wobec tego kwestia legalności aborcji jest kwestią niezwykle dyskusyjną i z pewnością przez wiele kolejnych lat, będzie ona wzbudzała wiele kontrowersji oraz wątpliwości.


Artykuł dodany przez Administrator

Komentarze

Share

Ostatnio dodane

Recenzja książki Wicca - religia czarownic

Książka ta stanowi doskonałe wprowadzenie do świata wicca i ma na celu pomóc czytelnikom w lepszym zrozumieniu

Artykuł dodany przez Administrator

Jakie są skutki nierówności płciowej? Wywiad z feministką

"Nierówność płciowa ma wiele konsekwencji dla społeczeństwa. Jednak jedną z najbardziej widocznych skutków jes

Artykuł dodany przez Administrator

Ekologia to trend, który nie powinien wyjść z mody

Trendy ekologiczne coraz silniej zaznaczają się w naszym społeczeństwie. Wiele osób zdecydowało się na zmianę

Artykuł dodany przez Administrator

Czy nie dawno przeżyłaś trudne rozstanie? Ten artykuł jest dla Ciebie

Miłość jest piękna. Przyprawia nas o „motylki w brzuchu”, daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że ni

Artykuł dodany przez Administrator

Współczesna feministka, czyli kto?

Z pewnością każda kobieta zastanawia się nad tym, czy warto być feministką. Pamiętajmy o tym, że takie rozwiąz

Artykuł dodany przez Administrator
Loading...