Czarownice i Feministki: Samhain, Halloween – święto feministyczne

sobota, Październik 20, 2018 0 No tags Permalink 0
Happy Halloween... samhain

Happy Halloween… samhain

Samhain

Samhain

Ustalmy: wszystko, co dotyczy czarownic, jest feministyczne. Święto Halloween, które mówi o wywoływaniu dusz zmarłych, porozumienia z duszami zmarłych, jest ściśle powiązane z kobiecością.
Mówimy o kobiecej intuicji. Mówimy, że to kobiety są lepszymi psychologami. Że kobiety częściej zostają osobami, które pośredniczą w mediacjach. W porozumieniu między światem realnym, a mistycznym.
Wszystko nie bez powodu. To kobiety mają zdolności, których mężczyźni nie rozumieją i wyśmiewają. Dlaczego przeważnie kobiety interesują się znakami zodiaku czy tarotem? Ponieważ w kobiecej naturze leży podświadomość. To my, kobiety, potrafimy wyczuć, że ktoś kłamie. To my wyczuwamy i jesteśmy w stanie od wieków okiełznać to, czego mężczyźnie nie są w stanie pojąć. Ponieważ to my mamy taką naturę. Nie oni. To kobietom łatwiej jest porozumieć się z tym, co paranormalne, znaleźć alternatywne metody leczenia (np. zioła), leczyć innych, mieć prorocze sny.
Te, które nie dały sobie wmówić, że jest inaczej, są feministkami.

Stąd świętowanie nie tylko Samhain (Halloween), Mabon, Jule, ale też Lammas, Beltane, Imboc czy Ostara.
Swoją drogą wiele z tych świąt zostały wcielone do kalendarza chrześcijańskiego jako Wigilia Majowa, czyli odpowiednik Beltane, Lammas to odpowiednik innego chrześcijańskiego święta przypadający 31 lipca / 1 sierpnia. Czy właśnie Samhain jako Dzień Zmarłych. Ale dziś o jednym.

 

Już nie raz Wam ostatnio pisałam: kiedyś za czarownicę uznawano nie tylko kobietę, która odmawiała wszechobecnie zastanych zasad, sztucznie stworzonych, ale też odrzucała mężczyzn, nie godząc się na małżeństwa, które nie przyniosłyby jej radość, była to też kobieta, która posiadała wiedzę. Stąd nazwa wiedźma, bo wie. Wiedziała. Czarownicami, wiedźmami były znachorki, ale pojawił się Kościół katolicki, który zabronił „uprawiać czary” tym kobietom i dzieci lub kobiety umierały przy porodach. A one po prostu stosowały naturalne lekarstwa czy metody.
Czarownice były pierwszymi feministkami.

INTELIGENTNIEJSZA OD MĘŻCZYZNY – WIEDŹMA
31. piździernika obchodzimy Samhain, czyli współczesny zachodni Halloween, a niegdyś święo pogan. Pogan – słowo, które zostały niezwykle pejoratywnie nacechowane przez Kościół Katolicki, który wskazywał, że wszystko, co nie dotyczy stricte Boga, jest niepoważne, jest szatańskie, jest niedojrzałe, nieoświecone. Ponieważ nam, kobietom, które wiedziały, odbierano przywilej wiedzy. Odbierano nam zdolności. Ponieważ w Kościele – do tej pory – mieli rządzić mężczyźni. Ci mieli mieć władzę, a wszyscy inni, którzy posiadali wiedzę, a raczej głównie kobieta, która posiadła wiedzę, którą mieli mężczyźni, podpisała zapewne pakt z diabłem.
Rozumiecie? Jak była tak inteligentna albo inteligentniejsza od mężczyzny, to pewnie była zła.
I tak utarło się, że poganie to ci niewierzący. Czyli jeśli nie wierzy się w Boga, to pewnie jest się niewierzącym, choć wierzy się w coś innego. Nawet jeśli nie nazywa się tej wyższej siły stricte „Bogiem”, a po prostu Siłą Wyższą, Kosmosem, Wszechświatem. Naturą.
31.piździernika obchodzone jest Samhain, inaczej zwane jako Halloween. Samhain tłumaczony jako „koniec lata” z języka celtyckiego.

ZANIM BYŁA JASNOŚĆ, POWSTAŁA CIEMNOŚĆ
To ma sens. Ciepłe, słoneczne dni minęły prawie do końca października, mimo że najzimniejsze dni i najciemniejsze niebo są jeszcze daleko.

I tak Samhain reprezentuje nowy rok, o którym mówi się, że zaczyna się wraz z końcem lata i początkiem zimy. Koniec roku, czyli tym samym początek czegoś nowego, a to, co nowe, musi wyrosnąć czy też zrodzić się z ciemności. Z jakiegoś początek i przeradzać się w coś lepszego, dlatego też Natura dąży – wg tych wierzeń – do wiosny, do lata, do tego co radosne, żeby zaznać spokój z końcówką życia, czyli jesienią.
Bo zanim była jasność, była ciemność.

Nasiona, zanim wyrosną na powierzchnię ziemi, znajdują się w ciepłej ziemi, w ciemnościach. Jako płód znajdujemy się najpierw w łonie naszej matki, zanim przyjdziemy na światło dzienne. Potrzebujemy ciemności, aby wyjść na światło i rozwijać się prawidłowo.
Stąd wierzenia, że gdy zapada zima, zatem najciemniejszy okres w roku, następuje koniec roku, aż wszystko zacznie na nowo kiełkować i wychodzić na powierzchnię. I do tej pory współczesne poganki, wiccanie, czarownice wierzą, że jest to koniec roku czarownic.

31.piździernika obchodzone jest Samhain, inaczej zwane jako Halloween. Samhain tłumaczony jako „koniec lata” z języka celtyckiego, które długo, konsekwentne świętowały kobiety, pozostając przy swoich wierzeniach i swojej naturze, odrzucajac instytucję Kościoła Katolickiego, w którym rządzili mężczyźni.
Były to te poganki, które podczas swoich rytuałów, uznawały kapłaństwo kobiet. Które wiedziały, że żeby panowała w życiu, Naturze równowaga, mądrość musi być przekazywana zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Nie zaś głównie przez mężczyzn, którzy kazali kobietom zmieniać swoją naturę.

Dlatego tego też, tego dnia, w ostatni dzień roku czarownic, kiedy jest najcieńsza granica pomiędzy światem żywych i duszami zmarłych, najłatwiej kobietom jest połączyć się z duchami, z tym, co mistyczne. Realnie poczuć koniec roku.

Jest to dzień, kiedy

  • należy podziękować za wszystko, co nas spotkało w minionym roku.
  • Oddać hołd przodkom, zmarmłym najbliższym.
  • Okazja do świętowania sukcesów z minionego roku. i podziękowania tym, którzy pomogli nam je osiągnąć.
  • Napisanie listu do zmarłych, a następnie spalenie go.

Pamiętajcie, że tego dnia oddziela nas od nich jedynie zasłona, która w ten dzień jest wyjątkowa cienka.

Oczywiście współczesne czarownice obchodzą szczegółowe rytuały, które uwzględniają odpowiedni składniki, zioła, kamienie oraz odpowiednie słowa i owoce, aby rytuał się spełnił, ale to nie oznacza, że Wy nie możecie oddać hołdu i wdzięczności za to, co Was spotkało oraz najbliższym, którzy odeszli.

Oczywiście, że wszystko to teraz jest skomercjalizowane.

Oczywiście, że wszystko to jest teraz zwykłą zabawą.

Ale nie zapomnijmy, dziewczyny, gdzie są korzenie tego święta.

Halloween

Halloween

Samhain

Samhain

 

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *