Kobiety-jednorożce

niedziela, Czerwiec 24, 2018 0 No tags Permalink 0

Zawsze bądźcie sobą. Chyba że możecie być jednorożcem. Wtedy bądźcie nim.
A tak nieco poważniej, bo tu mówi dorosła kobieta przecież: bycie jednorożcem to nie wygląd, to stan umysłu :P

Kobiety-jednorożce to kobiety, które są unikatowe. To te, które mają w sobie energię, nietuzinkowość i… w nosie, co inni o nich myślą i co wypada.
Są to zarówno młode dziewczęta, jak i dorosłe kobiety czy matki.

Współcześnie jednorożec symbolizuje mądrość, inteligencję, siłę, czystość, absolutną monarchię, ale też agresję i wolność seksualną no i także miłość homoseksualną.

Wiecie, skąd wzięły się bajki My Little Pony? Właśnie stąd, że pewne kobiety, twórczynie tego serialu, bajki (która jest pra-matką obecnych My Little Pony: The Friendship is magic) o magicznych kucykach znudzone były bajkami, w których dziewczynki, gdy spotykały na swojej drodze trudności i złe postacie, zaczynały płakać lub swoją słodkością zagłaskiwały villains – złe postacie. Twórczynie pierwszych kucyków uznały, że stworzą bajkę o unikatowych zwierzętach, które będą inaczej walczyły z tym, co złe.

Podobno dorośli ludzie przeklinają siebie za to, że gdy byli mali, powtarzali, że chcą być już dorośli. Że niby dlaczego? Że jako dorośli nie możecie robić pewnych rzeczy? Możecie! I to nawet więcej niż dzieci.
Bo nie możecie się wygłupiać? Pfff, ubierać, jak chcecie? Pffff. Żarty.
Okej – macie obowiązki i musicie pracować, wielkie aj waj, ale dzięki temu zarabiacie i w wolnej chwili możecie robić dalej, co chcecie i latać po świecie, gdzie chcecie i ubierać się, jak chcecie, ponieważ nie przyjdzie mama i nie powie, że nie wolno wam. A że czegoś nie wypada? Dopóki nie robimy drugiej osobie krzywdy, to tylko w naszych głowach czegoś nie wypada.

- Chciałabym też, jak ty, chodzić z niebieskimi ustami, ale mi już nie wypada w tym wieku. Albo tak kolorowo.
- Jak to nie wypada? Masz mamę, która ci powie, że nie wypada i masz to natychmiast zmazać, albo nie dostaniesz deseru?
Bo co się stanie, kiedy któraś z was będzie chodziła ubrana czy umalowana, jak tego chcesz?

DZIEWCZYNY-JEDNOROŻCE:
Nie chodzi o bycie kolorową czy infantylną. Czy otaczanie się (tylko) jednorożcami. Chodzi o to, że jeśli któraś jest unikatowa, to niech taka pozostanie. Bo jak wiadomo, jednorożce to są istoty nietuzinkowe, istoty, które pobudzają wyobraźnię  i które rzadko można spotkać. A krew w nich sprawia, że nie starzeją się (nie, dziadzieją) i nawet mają w sobie energię i życie. Jednorożce to są nieco postacie, które stanowią bunt przeciwko szarej rzeczywistości, którą się nam narzuca.
Nadążacie jeszcze?

Nie ma któraś ochoty chodzić sexy ubraną? Nie musi, żeby być uznaną za kobiecą.
Ma ochotę któraś ubierać się inaczej, po swojemu? Może, wręcz musi, żeby pozostać sobą. Może to robić i nie musieć zostać uznaną za niepoważną/niedojrzałą = nie znającą życia/nie mającą problemów życiowych. Kropka.
Period. Czyli okres. Okres zacząć żyć po swojemu.
Czy dziecko, którym byłyście, byłoby z Was dumne, bo nadal jesteście sobą? I robicie już jako dorosłe to, co chciałyście robić/myśleć/wypowiadać/wyglądać/ubierać się? Bez znaczenia co ktoś sobie pomyśli?

I nie mówcie mi, że w pewnych wieku w Waszym wieku nie wypada. To kiedy jak nie teraz? Jak będziecie miały 80 lat i powiecie sobie:
„Żałuję, że nie miałam częściej cudzego zdania w czterech literach”.

Betty Baboo

Girl Power Betty Baboo & Unicornowa Tee

I nie chodzi tylko o pieniądze i zapisywanie na dodatkowe zajęcia, ale o podejście do dziecka. Matki-jednorożce są kreatywne, albo przynajmniej wiedzą, jak kreatywność u dziecka jest ważna, aby prawidłowo się rozwijało, i pomagają dziecku rozwijać się w tym i zachęcają do świata.

 

MATKI-JEDNOROŻCE
Od lat powtarzam ludziom:
- U niektórych w domu leci „kurwa”,
A u niektórych kultura.
Powtarzam to, kiedy dziwią się, dlaczego dzieci pewnych matek tak świetnie sobie radzą (ze sobą, w życiu, w szkole), a inne nie.
Bo matki-jednorożce wiedzą, że trzeba rozwijać umiejętności i zdolności dziecka. Wolą (jeśli mają) wydać miesięcznie 500 zł na zajęcia dodatkowe dla sześciolatki, niż 1 tys. zł na ubranka kolorowe, bo „trzeba być modną” oraz że „każda dziewczynka powinna być księżniczką”, zamiast pomagać jej znaleźć siłę w sobie, żeby córka była sobą.
Matki-jednorożce wiedzą, że trzeba inwestować w rozwój dziecka.

Matki-jednorożce zabierają swoje dzieci do muzeów, gdy są za granicą, pokazują różności świata, zachęcają do brania udziału w dodatkowych zajęciach, do czytania, do posiadania swoich zainteresowań. I na pewno nie będą wmawiały córkom, że powinno się coś robić, bo „co inni powiedzą?”. Matki-jednorożce nie przejmują się opinią innych i tego samego uczą swoje córki.

Taka matka ma klasę. W życiu nie przejdzie jej przez gardło obrażanie innej kobiety czy nawet na inną nie spojrzy. krytykując, czy mówiąc:
- Co ona może wiedzieć, skoro dzieci nie ma?
Taka matka wie, że jedynym czy też głównym osiągnięciem w życiu kobiety nie jest urodzenie dziecka. I tego też będzie uczyła swoją córkę.

A co najlepsze: te dziewczyny, kobiety, matki nie widzą nawet w swoim zachowaniu, myśleniu niczego niezwykłego. Wszelkie czynności i swój sposób myślenia uważają za normalny.
To raczej one się dziwią, jak inni mogą zachowywać się tak… pospolicie ;)

KOBIETY-JEDNOROŻCE
Roses are red, violets are blue
there’s no man alive who can tell me what to do

Czyli:
I don’t dress
To impress

Też tak pewnie macie/miałyście…
„Ile ty masz lat? Kobieta w tym wieku powinna się zachowywać, czyli tym samym ubierać i wyglądać poważnie i kobieco”.
Słyszałam to 2-5-10 lat temu. Zawsze kobieta powinna być kobieca: usta czerwone, włosy w normalnym kolorze, żeby było sexy, manicure, żeby było poważnie. Inaczej kobieta nie jest normalna/poważna/nic nie przeżyła/dojrzała. Zawsze są jakieś wytyczne, które określają kobiety.
„Kobieta nie powinna mieć mięśni, kobieta powinna być delikatna”.
„Kobieta powinna być skromna, aby była wartościowa”… coś jeszcze macie?

Kobieta ma być skromna.
Kobieta ma być kobieca.
Kobieta ma być sexy.
Kobieta ma ubierać się dojrzale.
„Szkoda”, że żadną z tych nie jestem i nie każda z nas jest i chce być. Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

Ponoć takie kobiety-jednorożce to kobiety, które mają kryzys osobowości. Ale jak jego nie mieć, skoro takie kobiety to też mieszanka: 45% of unicorn, 45% of (warrior) princess and 10% of marmaid.

A poniżej zdjęcie pt.: „Where is Marta”? Czyli wśród jednorożców.

Wśród jednorożcówWśród jednorożców

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *