Moja krew

czwartek, Luty 22, 2018 0 No tags Permalink 3

krew

- A jak wy, kobiety, macie okres, to ciągle krwawicie?
- Nie, brokatem strzelam.

- Krew…
- Jestem mężczyzną! Mnie krew nie brzydzi! Ale te babska sa delikatne!
- … menstruacyjna.
- Fujka! fujka!

Zawsze memu facetowi mówiłam, że dziewczynki nie puszczają bączków, tylko motylki, i że dziewczynki nie robią „numeru 2″, tylko prukają brokatem. Bo dziewczyny są zawsze nieskalane, niewinne, ogolone, etc.
Kiedy byłam dzieckiem i już nieco zaczynałam pojmować, dziwiłam się, czemu w reklamach podpasek jest niebieski płyn – czyli istoty „nieskalane” złymi reklamami potrafimy sami myśleć. Teraz, kiedy zostaliśmy przyzwyczajeni do pewnych norm, pewne absurdy stały się dla nas normą. 

W TV przed 22:00 leje się krew w filmach akcji, pary kopulują, ile wlezie, na Instagramie, na FB, w filmach dziewczyny chodzą z cycami i piczami na wierzchu, ale kiedy na Instagramie pojawia się zdjęcie krwi menstruacyjnej, zostaje ono usunięte.

Krew menstruacyjna jest niestosowna? Przypominam: my znosimy comiesięczne bóle menstruacyjne przez parę dni, wiele kobiet jest wówczas osłabiona, znam też takie, którym nogi drętwieją z bólu. Więc nie udawajmy, że jej nie ma. Wystarczy ten absurd, że w reklamach tamponów czy podpasek krew jest niebieska, aby na pewno inni myśleli, że okres to coś czystego i przyjemnego.

Czy krew brzydzi kogoś, kiedy np. cieknie z rany? A czy brzydzi, kiedy jest już to krew menstruacyjna?
Że my, kobiety, brzydzimy się krwi, bo jesteśmy delikatne paniusie? Proszę was… Co miesiąc, przez tydzień się z nią zmagamy. Jest dla nas jak chleb powszedni. Zatem kto tu się brzydzi krwi?
Od takiego myślenia panów się zaczyna pogardza wobec kobiet…

Gdyby mężczyżni tak samo brzydzili się gwałtami, jak krwią menstruacyjną, byłoby kapkę lepiej w sytuacji kobiecej.

Że my, kobiety, słaba płeć, a to oni sie brzydza i słabną, jak widza krew menstruacyjna, czy chocby jak o niej slyszą.

Pytanie: Uważacie, że reklamy tamponów i podpasek na początku tworzyli mężczyźni czy kobiety, patrząc po tym, że płyn w reklamie jest niebieski? Uważacie, że kobiet by czerwona krew brzydziła, że to one by ją zamieniły na absurdalny niebieski w reklamie?

Panowie, którzy pytacie kobiety, czy mają okres, gdy te na was się wściekają:

1. Usprawiedliwiacie swoje zachowanie; nie dopuszczacie do myśli, że wy możecie zachowywać się źle, tylko zwalacie winę na kobietę, która pewnie po prostu nie radzi sobie z emocjami. Więc to nie wasza wina, „bo baby takie są”.

2. Odbieracie kobietom prawo do wyrażania emocji i denerwowania się, sugerując, że wściekają się tylko dlatego, że nie potrafia panować nad emocjami i hormonami.
Podczas, gdy panowie się denerwują, mówi się, że to dlatego, że mają silny charakter.
Kobiecie jedynie przystoi z uśmiechem i łagodnością.

3. Nie znacie się na podstawach biologii, bo to nie w trakcie okresu wiele kobiet jest nerwowa*, tylko przed nim.
To jest tzw. PMS.

4. I skoro nie znacie podstaw biologii u kobiety i nie rozumiecie pewnych rzeczy, chyba jeszcze nie dorośliście do bycia z kobietą.

*5. Bo w trakcie okresu wiele z kobiet nie ma sił się wściekać, ponieważ walczy z bólami wywołanymi perystaltycznymi (niezależnymi od nas) skurczami macicy, bólem, który nierzadko promieniuje na nogi, aż odczuwa się drętwotę, a także z biegunką, która u niektórych wywołuje okres.
Jak również niektóre z bólu mają migreny. I nie tam małe bóle głowy, ale taki ból, że ketonal pomaga. Niektóre chodzą w pół z powodu bólu macicy, a mimo to prostujemy się i zapieprzamy w pracy tak samo jak wy bez tego wszystkiego.

P.S. Dziwi mnie, że niektórych panów może obrzydzać to zdjęcie – przecież panowie to taka silna płeć, tyle bólu potrafią znieść i kochają filmy akcji, których „durne baby nie rozumieją”, a nie zgadzają się na oglądanie plamki krwi?

Taki jet fakt: my spomiędzy nóg krwawimy co miesiąc! I to znosimy!

 

krew

 

3

Comments are closed.