KONKURS URODZINOWY

niedziela, Październik 1, 2017 1 No tags Permalink 0

Żadna Kolejna Miłostka już swoje liczy… I nie, nie chodzi o mnie (bo ja mam nadal 18. lat!), ale o Bloga. W grudniu Blog skończy 4 lata (mój Blog to Strzelco-Koziorożec zodiakalny!). Tak, 4 lata, a ja nadal nie jestem Jessicą Mercedes!
Ponoć fajnie, jakbyście i Wy coś z tej okazji dostały, a ludzie ponoć lubią konkursy i prezenty. Zatem fajnie, gdybyście mając taki kubeczek menstruacyjny przy sobie, zawsze pamiętały o mnie, czyli o Żadnej Kolejnej Miłostce! #heheszki. Słitaśnie, czyż nie?

ZASADY:

 • (banalnie-nachalnie) lajkujemy bloga, żebym wiedziała, że nie jesteście tu po coś, ale dlatego że fucktycznie go czytacie/lubicie/lofciacie
 • udostępniacie post (żeby nie było, że po cichu bierzemy udział w konkursie, nie dając szansy innym i żeby było wiadomo, że wspieracie myśli feministyczne i głosy feministyczne… żartuję! Chodzi pewnie mi o lajki, lajki, od których blogerki są uzależnione!), tylko opcja „publiczna”, by jury (w tym ja) widziało, że fucktycznie udostępniłyście, kochane, duuh!
 • Ponieważ chcę, żeby głosowanie było odkryte, nieutajnione, jawne, chciałabym, abyście komentowały tutaj, pod postem na Fanpage’u, odpowiadając na pytanie:

CO JEST NAJZDROWSZE DLA KOBIETY I DLACZEGO?

 • Banał? A jednak nie! Wygrywają 2 komentarze, w które włożono najwięcej wysiłku, są najfajniejsze, najbłyskotliwsze, najbardziej pozytywne (po to komentowanie jawne pod postem). Pytanie  ogólne, żebyście zinterpretowały po swojemu i dały upust swojej kreatywności.
 • Konkurs trwa do 1.grudnia (macie ponad miesiąc w takim razie!)

—————————————————————————————————————

PREZENT – KUBCZEK MENSTRUACYJNY FUN CUP

To jest kubeczek menstruacyjny i – jak to rzekł klasyk – wiecie co z nim zrobić!
Nie wiecie? Nie dziwię się, bo po co mówić o tym w Polsce, skoro to jest coś w końcu dla kobiet zdrowego! Ok, to Wam po krótce wyjaśnię:
Jest to kubeczek, ktory od lat jest stosowany w USiA, Niemczech (tam produkują, lofciam) i na Zachodzie (tak, tym lepszym, fajniejszym świecie) jako alternatywa dla tamponów i podpasek. I ja sama mam taki kubeczek (nie, w prezencie nie dostaniecie przetestowany przeze mnie…). A dlaczego kobiety go stosują zamiast przestarzałych, prehistorycznych tamponów? Nie, nie tylko, dlatego że to jest obecnie trendy, ale dlatego że:

 • Po pierwsze nie wysuszają śluzówki pochwy. Bo wyciąganie i wkładanie tamponów wysusza śluzówkę… Dobra, inaczej: znamy to uczucie, gdy wyciągamy tampon i czujemy suchość, c’nie? No to po Fun Cup tego nie ma. I tak samo nieprzyjemnie jest, gdy te skompresowane waciki trzeba włożyć z powrotem.
 • Po drugie, nie są sztywne więc nie wwiercają się w ciało.
 • Po trzecie wyciągając tampon po całej nocy roznosi sie delikatnie niemiły zapaszek, wylewając kubeczek widzisz mocno czerwoną, naturalną i zdrową krew. Kubeczek właśnie nie wpuszcza powietrza do krwi, dopóki go nie wyjmiejsz przez co krew nie psuje się/nie utlenia się. W trakcie zakładania powietrze ucieka przez dziurki i w kubku powstaje ssanie, które zasysa go i utrzymuje w środku. Przez tampon od spodu dostaje się powietrze.
 • Po czwarte – wygodne, bo opróżniasz co 12 godzin – są bezpieczne i nie ma ryzyka wstrząsu toksycznego.
 • Po piąte – kubeczek masz na forever (chyba że go gdzieś zgubisz w czeluściach… życia), zatem nie musisz co miesiąc wydawać na tampony i podpaski, dzięki czemu w skali rocznej oszczędzasz 400zł.
 • Po szóste – zmieniacie go co 12h, nie zaś co 3-4h. I nie przekładajcie częstotliwość zmiany kubeczków do zmiany tamponów, ponieważ kubeczek więcej krwi zbiera i przepuszcza powietrze w przeciwieństwie do tamponów, dzięki czemu kubeczek jest bardziej higieniczny
 • Po siódme – ten sznureczek, co Wam wrednie odstawał (hue hue, mnie on bawił) przy kubeczku już nie odstaje
 • Po ósme – każda z nas, która używa tamponów, wkłądek, podpasek i aplikatorów zużywa rocznie 150 kg śmieci… Które się nie rozkładają… Serio?

Będzie to kubeczek firmy FunFactory (to ci), ponieważ jak do tej pory to właśnie na tej firmie się nie zawiodłam. Chociażby z tego względu, że jako jedni z nielicznych w Polsce w ogóle zainteresowali się zdrowiem kobiet, dlatego sprowadzili te kubeczki do siebie (chwała takim za to!). 

Hm, no nie chcę zabrzmieć jak osoba z firmy PRowej, która chce sprzedać jakiś produkt, ale to proponuję w konkursie, ponieważ chodzi o mądry, bo zdrowy, wybór dla mojego ciała. Dla mnie takie kubeczki są istotne, żeby zachować zdrowie i dać mojej  joni oddychać i nie narażać jej na toksyny.

Wiem, że w szkole czy w reklamach w TV nie pokaże się tego, dlatego pokażę Wam filmik (w wersji polskiej), dzięki któremu będziecie wiedziały, jak go zaaplikować:
Aplikacja Kubeczka

I oczywiście, że będzie to dla Wa kwestia przyzwyczajenia się do czegoś nowego, ale tak samo przecież miałyśmy, gdy pierwszy raz testowałyśmy tampony.

0
1 Comment
 • Agnieszka
  Listopad 7, 2017

  Co jest najzdrowsze dla kobiety? Pewnie dla każdej z nas coś innego, Ale dla mnie najzdrowsze, czyli wspierające moje zdrowie, są dwie rzeczy – dobre bliskie relacje z innymi kobietami i dbanie o własne ciało. Relacje to podstawa mojego funkcjonowania w świecie. Mam to szczęście, że wokół siebie mam kilkanaście wspaniałych kobiet: moją Mamę, Przyjaciółki i dobre Znajome. Od każdej z nich dostaję coś innego, ale wszystko to razem wzięte daje mi poczucie własnej wartości. A dbanie o ciało to bardzo przyjemne czynności, np jedzenie, spanie w wygodnym łóżku, kąpiel,.. A kubeczek na pewno w tym dbaniu mi pomoże :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *