Materializm męski

czwartek, Sierpień 3, 2017 0 No tags Permalink 0
źródło: lisamcconfffiee

źródło: lisamcconfffiee

Ktoś może stwierdzić, że sposób okropny, bo nieszczery, ale pfffff:
Powiedzcie panom, z którymi dopiero zaczynacie się spotykać, że zarabiacie mniej niż naprawdę zarabiacie. Że macie o wiele mniej niż macie; że nie macie auta; że mieszkacie z mamą; że za artykuł nie dostajecie 1 tys. zł, ale 100 zł itp, itd. Paleta nalezy do Was. I zobaczcie, jak pan po pewnym okresie zareaguje: czy dalej będzie tak samo zainteresowany wami.

Bo szczerze?
Niby panom przeszkadza, jak partnerki zarabiaja więcej, ale z tego, co widzę, panowie również patrzą na kwestię materialne. Choć to kobietom zarzuca się materializm.
Nie mówcie, ile naprawdę zarabiacie, jeśli macie dużo, ale nie przez pierwszy tydzień czy dwa, ale przez 2-34miesiące.

Niemcy cenią sobie nebenjob – pracę tymczasowo dorywczą. Znałam panie z banków, które szły na sprzątanie, żeby tymczasowo dorobić (do wakacji, do nowego auta). I nikt nie podchodził do tego, jak w Polsce – że to uwłaczające. Wręcz przeciwnie. To wyniosłam od Niemek.
Zatem jeśli dorabiacie dorywczo, bo macie więcej czasu w danym okresie, a macie pieniądze – nie mówcie o tym swoim adoratorom, że to wasza jedynie dorywcza praca. Zobaczmy, czy będą was rzeczywiście chcieli za to, jakie jesteście, czy za pracę.

Nie mówię o udawaniu w związku, ale i sprawdzeniu, czy adoratorowi zależy naprawdę na Was czy na lepszej opcji.
Dla przykładu: pani Richardson teraz opowiada, że płaci za swego męża alimenty na jego dzieci poprzedniej żonie – gdybym ja była w takiej sytuacji, nie przyznawałabym sie do momentu jego rozwodu, ile zarabiam, żeby od początku amanta nie przyzwyczajać do tego, że będę sponsorką.

To panowie nie rzucają się na głęboką wodę, gdy się zakochają: wolą mieć i żonę i kochankę.
To panowie przeliczają, czy rozwód im się opłaca. I to oni – z tego, co widzę – wolą związać się z kobietą, która może i nie zarabia więcej niż oni, ale z ubogą również nie.
Dlatego potem zdziwią się, kiedy okazuje się, że pani ma więcej, niż się im wydawało. Albo i nigdy tego się nie dowiedzą, ale wy przekonacie się, czy im wasze rzekome ubóstwo przeszkadzało.
Bo nie tylko prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale i prawdziwych mężczyzn.

A jak panowie się oburzą, że robicie farsę?
Bo jeśli już, to chyba pretensja jedynie o to, zostali złapani na tym, że to oni są materialistami.

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *