Tam na dole jest brzydko

czwartek, Czerwiec 1, 2017 6 No tags Permalink 1
Higienicznie sterylna

Higienicznie sterylna

Na wakacje przyjechałam do Polski i (tak, tak, pewnie pierwsze, co zrobiłam) po włączeniu telewizora pierwszą reklamę, jaką usłyszałam to tę, w której kobiety skarżą się, że „tam na dole” czują się nieświeżo. I wiecie co?… Gdy rozmawiam z ginekologami, zgodnie przyznają, że produkty, które mają pomóc w higienie oobistej i wszelkie te zapachowe „odświeżacze” do cipek są jednym wielkim przekrętem marketingowym.

Co innego jak zadbanie o higienę osobistę ze względów zdrowotnych – niewątpliwie – ale co innego wmawianie nam kobietom, że „tam na dole” to jesteśmy brzydkie i jeszcze określanie w tak wstydliwy sposób waginy, okolic intymnych (cóż za sterylne określenie) „tam na dole”. Wmawianie nam, że „pomiędzy nogami” kobiety są śmierdzące, obrzydliwe. Dlatego potrzebujemy odświeżacza.
Jeśli już mówimy o jakimkolwiek brzydkim zapachu, to mówimy wtedy, kiedy mamy już do czynienia z jakimś zapaleniem. I od tego jest jakiś tantum rossa.
Pomijam też fakt, że jeśli wystąpi choroba, a takowe środki mają pomagać czy przeciwdziałać, to nie mówi się w reklamach o tym, że to partner powinien również się wyleczyć czy przebadać. Ale oczywiście cała odpowiedzalność zrzuca się na kobietę.

Jak wspomniałam: oczywiście, że należy być zadbanym fizycznie, zdrowym, higienicznie czystym. Dlatego istnieją mydełka dla obu płci. Istnieją przecież środki higieniczne dla mężczyzn i dlaczego one nie są reklamowane? Dlaczego do tej pory nie zobaczyłam mężczyzny, który usiadłby w reklamie przed kamerą i powiedział „w miejscach intymnych odczuwam dyskomfort, nieświeżość, dlatego zacząłem używać nowego płynu dla mężczyzn”.

To jest cały czas to samo jak z reklamą tamponów czy podpasek: „ten płyn” w „te dni”, które ma kobieta, jest niebieski, czysty, wręcz sterylnie-higieniczno-przejrzysty, żeby tylko nie daj Jahwe nie mieć skojarzeń, że kiedy kobieta krwawi spomiędzy nóg, ma skrzepy i jest to po prostu krwawienie. Macica się karze za brak zapłodnienia, heheszki.
Wiecie, dlaczego teraz wydawałyby się nam takie reklamy z krwią obrzydliwe? Ponieważ już nas przyzwyczaili do tej błętkitnej, szlachetnej krwi. Podczas, gdy w okresie nie ma niczego szlachetnego – my to mamy co miesiąc przez większość naszego, kobiecego życia, więc dla nas jest czymś normalnym i naturalnym. To panów obrzydza.

To tak jak z liftingiem warg sromowych: pełno klinik, które oferują kobietom „poprawienie ich tam na dole”. Naciągnięcie ich warg czy liposukcja ich, żeby były ładniejsze, zamiast nauczyć kobiety, że „tam na dole” (jak to mówią) one już są piękne, jakie by nie były. Jakoś nie widzę klinik, które oferują mężczyznom wstrzyknięcie botoksu w jądra, aby były mniej obwisłe… Oj, przepraszam! Razi to kogoś? Ale już nie rażą reklamy, w której nakazuje się kobietom pachnież fiołkami?
Oczekuje się od kobiet, żeby kochały siebie za to, jakie są i śmieją się inni z kobiet, które mają kompleksy, a czego uczą nas media i reklamy, jak nie tego, że nieustannie jesteśmy do poprawki? Nawet w tak intymnych sferach.

Macie jakieś pomysły dlaczego nie ma takich reklam z płynem higienicznym dla mężczyzn?
Bo mi przypomina się ten żart: „Dlaczego mężczyźni wyglądają dobrze bez makijażu? Bo nikt im nie wmówił, że bez niego wyglądają źle”.
Nie mówię, że nie ma produktów, czy że nie reklamuje się – coś tam się gdzieś w gazecie pojawi (np. dla mężczyzn), ale na pewno nie ma zewsząd sygnałów: „Stary, jesteś do poprawki kompletnej!”

1
6 Comments
 • pieskotkura
  Czerwiec 5, 2017

  Facetom dla odmiany wciska się różne cudowne preparaty, coby ich „konar zapłonął”, a „męskość była sprawna”… Mówiąc krótko: kobieta jest kobietą kiedy pachnie, a facet, kiedy mu staje.

 • drfranek
  Czerwiec 5, 2017

  nienawidzę zapachów odświeżaczy gdy wylizuje cipke najbardziej brzydzi mnie smak mydła
  Oczywiście że cipka musi być czysta ale musi mieć też smaczek kobiety a nie chemicznych produktów. A każda cipka jest piękna jak się zachowuje podstawy chigieny. Nienawidzę sztucznosci biustow czy przerabianych warg sromowych kojarzą mi się z kurestwem i próżnościa. Naturalne jest piękne

 • Chamlis
  Czerwiec 5, 2017

  Bo to przekręt, tak jak napisałaś. Patriarchat nienawidzi kobiet i wszystkiego co kobiece, a w ten sposób nie dość że sprawia że kobiety nie czują się komfortowo we własnych ciałach, to jeszcze zbija na tym majątek…

 • ksia27
  Czerwiec 23, 2017

  „Dlaczego mężczyźni wyglądają dobrze bez makijażu? Bo nikt im nie wmówił, że bez niego wyglądają źle” – to d0bre jest, z tym że nie tylko im, ale nam wszystkim, bo kobietom też się wmówiło, że faceci nie potrzebują poprawek, żeby wyglądać znośnie.
  Ja wolę naturalne kobietki, to jest mój typ, feminizm zmienił moje myślenie i mój gust :) Jeszcze oczy i usta zniosę jak nie są przesadne, ale te bronzery na policzkach wyglądają jak plama ciapnięta nie wiadomo po co, zwłaszcza fatalnie jak w odcieniu pomarańczowym albo zbyt ciemnym.
  Sama ostatnio się malowałam może na początku studiów, z 7 lat temu, teraz tylko korektor pod oczy i maskowanie krost i wągrów, na usta pomadka ochronna za 3 zeta, bo ma fajny smak i nawilży. Przynajmniej wyglądam na 10 lat młodszą, hehe, jeszcze mnie pytają o dowód jak kupuję mamie fajki, a rocznik ’90 :D
  Wolę wydać kasę na perfumy, przynajmniej mam z tego jakąś przyjemność jak mi pachnie, a swojej twarzy i tak nie widzę, no i psiknięcie perfum zajmuje sekundy :D

 • Trakai
  Luty 12, 2018

  Wiem, że mój wpis może smucić niektóre kobiety, które mają np. bardzo bolesny okres etc.
  Dla mnie okres już nie jest żadną obrzydliwą anomalią. Nie smucę się, gdy przychodzi. To czysta fizjologia. Cud i geniusz ewolucji jakby nie patrzeć. Widok krwi mnie nie odstręcza. To moja krew z mojego ciała – pod prysznicem wyglądam jak wojowniczka po krwawej rzezi – krew moja i wrogów spływa do brodzika, barwiąc wodę na karmin XDDD

  Trzeba mężczyzn przyzwyczajać do ludzkiej fizjologi (czyli także kobiecej) od najmłodszych lat. Matki, córki, siostry – nie ukrywajcie faktu, że miesiączkujecie przed swoimi braćmi, ojcami. Nie chowajcie podpasek, gdzie pieprz rośnie, z zażenowaniem, jakbyście miały do ukrycia upokarzający sekret. Bo potem wyrastają tacy faceci, co oczekują od kobiety bycia cieplejszymi i trochę żywszymi sex dollsów.

  • zadna-kolejna-milostka
   Luty 12, 2018

   :) :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *