Marsz Szmat 2014

Krótkie objaśnienie dla tych mniej kumatych:
Oglądaliście może „Borata”? Ci, którzy oglądali, ale nie zrozumieli, wyjaśnię, że Sacha Baron Cohen opowiadając żarty o Żydach, paradoksalnie wyśmiewał się z antysemitów. Ale te rednecki były zbyt niekumate, żeby to zrozumieć. Kiedy oglądacie mój ukochany „South Park” (te starsze sezony), odrzućcie język, jakim posługują się twórcy serialu, a zrozumiecie, że jego twórcy to dwóch błyskotliwych facetów, którzy obśmiewają absurdy społeczeństwa i głupotę dorosłych.
Ale, cóż, nie każdy to zrozumie. I podobnie jest z Marszem Szmat.

Marsz Szmat 2013

Marsz Szmat 2013

Brzmi brzydko i kontrowersyjnie? I o to chodzi! Bo ten Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na problem, jaki istnieje nie tylko w naszym społeczeństwie, ale i na całym świecie. Chodzi o zmuszenie do ruszenia swoich szarych komórek, ponieważ nazwa Marszu ironizuje sposób myślenia ludzi, którzy uważają, że każda kobieta, która ubierze się zbyt wyzywająco, jest zwykłą szmatą, sama prosząc tym samym o napaść. „Bo spódniczka była za krótka” jest świetnym usprawiedliwieniem dla gwałciciela. I po to jest właśnie ten Marsz – żeby zwrócić uwagę na sposób myślenia społeczeństwa, ponieważ my nie uczymy „Jak nie gwałcić”, ale „Jak nie zostać zgwałconą”, a te, którym przytrafiła się ta tragedia – wg społeczeństwa – same są sobie winne, chociażby właśnie dlatego, że ubrały się jak zdziry i szmaty. Krótko: chodzi o marsz kobiet, które ubierają się wyzywająco.
Choć może powinniśmy zacząć od pojęcia „zbyt wyzywająco” – że co to niby znaczy? Bo z tego, co wiem, dla każdego co innego i dla gwałciciela nawet 12-latka wracająca samotnie ze szkoły, „sama się prosi”. W takim razie  nie daj Jahwe, zimą wychodzić z domu po 16:00! Czy zgwałcone dziecko też ubrało się zbyt wulgarnie i wyzywająco?
Takie marsze są po to, żeby znowu jakiś mądry pan polityk nie powiedział, że kobieta idąc na randkę, wysyła sygnał, że chce seksu, więc nie może potem odmówić, kiedy ten go się domaga. Bądź też nie powinna biegać w lesie po ciemku.

Proszę wbić sobie do główek:

 1. Can’t touch this!
 2. „Ochoty na seks nie wyrażam strojem” . To tylko ubranie, a nie zaproszenie do łóżka.
 3. „Bo spódniczka była za krótka” nie jest usprawiedliwieniem dla gwałciciela
 4. To nie alkohol jest przyczyną gwałtów.
  To nie duży dekolt jest przyczyną gwałtów.
  To gwałciciel jest przyczyną gwałtów.
 5. „Nie uczmy, jak nie zostać zgwałconą, ale jak nie gwałcić”
 6. Kobieta ma prawo do bezpieczeństwa niezależnie od tego, co na siebie włożyła i jakie życie seksualne prowadzi.
 7. Flirt ze strony dziewczyny nie jest jej pozwoleniem na molestowanie, ani zaproszeniem do łóżka.
 8. „Nie” nie oznacza „tak”. To nie jest trudne do zrozumienia.
 9. Argument „Mężczyźni nie potrafią się kontrolować/mężczyźni myślą o jednym” jest sposobem myślenia gwałciciela.

 

Szkoda tylko, że mamy przytępawe społeczeństwo, które nadal nie do końca wie, o co w tym wszystkim chodzi… .
Femen Ukraine poprzez obnażanie swoich piersi, stara się na siebie zwrócić uwagę, żeby przekazać ważne treści, tj. brak równouprawnienia w społeczeństwie, obojętność ludzi na niesprawiedliwą sytuację kobiet na świecie etc. Niestety, ludzie są tępi i denni i jedyne, co dostrzegają, to gołe cycki. I ci ludzie nawet nie widzą, jak bardzo są prymitywni. Czyli znowu mamy sytuację jak w „Boracie” – ci człekokształtni z ptasimi móżdżkami zwrócą uwagę tylko na goliznę, niczego więcej nie widząc.

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *