Uśmiech jako zachęta do agresji

czwartek, Luty 7, 2013 8 No tags Permalink 0

 

foto: Nancy

Żadna Kolejna Miłostka

Dziewczyna miła, to dziewczyna, która zachęca?

Jakiś czas temu pewien dorosły mężczyzna nie rozumiał, że młoda dziewczyna dała mu kosza. Pan był typem narcyza, który chodzi na terapię, ponieważ ma problemy emocjonalne. Jest m.in. agresywny. Pan, który pracuje na co dzień w telewizji, może sobie pozwolić na luksusy, więc w jego opinii nienormalne było to, że dziewczyna nie chce z nim być. Ani facet normalny, ani inteligentny – przewrażliwiony na swoim punkcie narcyz.
Skończyło się na śledzeniu, jeżdżeniem pod moją kamienicą do 5h nad ranem co wieczór i na – mówiąc ładnie i patetycznie – szkalowaniu mego imienia.Nierzadko mężczyzna stosował projekcję – po pobiciu, twierdził, że to drobna dziewczyna (169cm) pobiła rosłego mężczyznę (ok. 195cm).
Jak widać, coś jest na rzeczy, skoro 43-latek nie może znaleźć sobie stałej partnerki, ponieważ wszystkie od niego uciekały. Cóż, mężczyzna może mieć kasę, ale nie klasę.

Ale ja dziś nie o tym. Ja o tym, że gdy doszło do napaści o 3:00 w nocy i wywiezienia poza Warszawę, przyjaciel zapytał mnie: „Czy dałaś mu odczuć, że jesteś nim zainteresowana lub że go lubisz?”
Owszem, wykazałam się politowaniem, ponieważ na początku jegomość dzwonił, by żalić się przez parę godzin (niekiedy 3,5h nieustannego, monotonnego płaczu!), jaki jest nieszczęśliwy w życiu. Potem była przyjaźń siłą rzeczy, aż jegomość się zakochał i nie zrozumiał, że młoda dziewczyna nie kocha pana:
„Kim ty jesteś? Co osiągnęłaś? Ja pracuję w telewizji, przyjaźnię się z aktorami, a ty?”, dziwił się. Po czym twierdził, że wszystkie jego partnerki „leciały na jego portfel, który w pewnym momencie stał się pusty, więc odeszły”.
„Najwyraźniej gdybyś był bardziej wartościowy, zostałyby przy tobie i tak”.
(Z jedną aktorką, jak sam przyznał, nadal musi się przyjaźnić, ponieważ „wciąga go w projekty”).

„Bo spódniczka była za krótka”, czyli usprawiedliwienie dla gwałciciela.
Czyli bycie miłą dla mężczyzny? Czy bycie zbyt miłą?
A kiedy jest bycie zbyt miłą?

I czy to oznacza, że żadna kobieta nie powinna rozmawiać z mężczyzną, bo a nuż okaże się chory psychicznie? Choć też może to oznacza, że flirt nawet nieświadomy (czyli niekiedy dla niektórych bycie serdecznym) jest zaproszeniem do seksu, związku? A następnie usprawiedliwieniem napaści i agresji? A może niektórzy (nawet ci dorośli) faceci mają popieprzone wyobrażenie o sobie, skoro uważają, że jak dziewczyna/kobieta jest miła, to już to coś oznacza?
Oczywiście mówię tu o żłobach, którzy odbierają kobietom prawo do części siebie (mówienia „nie” i swych potrzeb). Ponieważ jest wielu mężczyzn, którzy obdarowują kobiety szczęściem.

0
8 Comments
 • Ray
  Marzec 31, 2013

  To jest trudność zrozumienia was. Każda jest inna.
  Mam koleżankę, która uważa, że jeśli facet zaprosi ją na pierwszej randce do siebie to ta wie, że może się z nim bzykać. Inne na przykład się na to nie zgodzą.
  A wielu facetów też uważa, że „skoro mnie zapraszasz na pierwszej randce do siebie to na pewno wylądujemy w łóżku”. Trzeba być czujnym.

  (btw. – proszę zmień kolor komentarzy!! nie można ich rozczytać po opublikowaniu)

  • Myśli Nieskrywane
   Listopad 25, 2013

   Zaproszenie do siebie na pierwszej randce – niezależnie od niej czy od niego – to jawna sugestia dalszych wydarzeń.
   Grzeczni kończą randkę na mieście, zaś niegrzeczni przeciągają do następnego ranka.

 • zadna-kolejna-milostka
  Marzec 31, 2013

  Będzie mój webmaster czynił :)

 • Ray
  Marzec 31, 2013

  W dalszym ciągu za jasne są komentarze. Kolor czcionki ten sam jak tło… Muszę zaznaczać tekst by wyraźnie go odczytać. Nie chcę się czepiać, ale rzuca się to w oczy. I wybacz, że poruszam ten temat w komentarzu, możesz go usunąć.

 • Michał
  Marzec 31, 2013

  Arkusz stylów jest zmieniony, również na tablecie/telefonie, polecam usunąć pamięć przeglądarki. Strona załaduje się od nowa w całości :)

  • Ray
   Marzec 31, 2013

   Faktycznie – (aż dziw, że potrafię takie rzeczy zrobić z moją wiedzą na temat komputerów…). Znacznie lepiej. Można usunąć ten spam teraz :)

 • Emi
  Kwiecień 5, 2013

  heh, skąd ja to znam..odnoszę takie wrażenie, że „miłe” dziewczyny przyciągają do siebie często takich panów co to próbują się ich kosztem dowartościować..a jak już wyczują, że kobieta jest uprzejma, łagodna to pozwalają sobie na coraz to więcej.. od krzyków, obrażania do szarpania i tak dalej…

 • Mami
  Marzec 8, 2015

  Naprawdę masz talent do rswiyanoa Twf3j blog jest świetny i jest moją inspiracją. Dzięki niemu zaczęłam prowadzić swojego:)wyczytanewksiazkach.blox.plZapraszam, a tobie życzę powodzenia;)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *